Pojištění aut

Pojištění auta může být buď povinné, jedná se tedy o povinné ručení nebo nepovinné, tzv. havarijní pojištění. Díky kvalitnímu pojištění se budete cítit na silnici v bezpečí a Vaše auto bude chráněno jak při cestách, tak i zaparkované před domem.

Povinné ručení

Každé auto, které jezdí na pozemní komunikaci musí být ze zákona pojištěno. Úkolem povinného ručení je chránit Vás proti škodám způsobeným provozem Vašeho vozidla. Za sjednání zodpovídá vlastník vozidla uvedený v technickém průkazu. Ze zákona musí být povinné ručení sjednáno alespoň s limitem 35 milionů korun na škody na zdraví a 35 milionů korun na škody na majetku. Tento limit je však opravdu minimální a v praxi nemusí stačit. Pokud je totiž škoda způsobená pojistnou událostí vyšší než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Z toho důvodu doporučujeme, abyste výši limitu konzultovali se svým finančním poradcem.

povinné ručení
havarijní pojištění

Havarijní pojištění

Pokud však způsobíte dopravní nehodu, při které si poškodíte vlastní vozidlo, potřebujete mít sjednáno tzv. havarijní pojištění, které škodu na vašem vozidle pokryje. Havarijní pojištění Vám pokryje i škodu způsobenou nejen havárií, ale i živlem, odcizením, vandalismem, rozbitím skel, střetem se zvěří apod. A jelikož jsou tyto škody stále častější, doporučujeme sjednání.

Asistenční služby

Nezbytnou součástí pojištění aut jsou dnes i asistenční služby, které se od sebe liší rozsahem a limity. Hlavní výhodou asistenčních služeb je to, že jsou Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pomohou Vám v případě poruchy, nehody, odcizení vozidla nebo při dalších problémech.
Našim klientům proto vždy doporučujeme, aby nevyužívali jen povinné ručení, ale zajistili si komplexní ochranu. Nabídka povinných ručení a havarijních pojištění na trhu je velmi široká a vyznat se v podmínkách jednotlivých pojišťoven je stále obtížnější.
A od toho jsme tady právě my. Pomůžeme Vám vybrat vhodné pojištění pro Vaše vozidlo, nastavíme limity a sjednáme asistenční služby, které jsou pro Vás důležité, tak, abyste dojeli vždy bezpečně domů.

asistenční služby

NOVINKY ZE SVĚTA FINANCÍ