Hypotéky

Hypoteční úvěr aneb bydlete spokojeně ve vlastním… Chcete mít své vlastní bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků na to, abyste si ho pořídili? Potřebujete zrekonstruovat Váš dům nebo byt? V tomto případě je hypoteční úvěr právě pro Vás. Hypoteční úvěr je dlouhodobý úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která je určena k bydlení. Při jeho výběru hraje roli nejen úroková sazba, ale i další poplatky, specifické podmínky jednotlivých bank, doba fixace a jiné podmínky.

Na základě Vašich požadavků najdeme optimální řešení, doporučíme banku, jejíž úvěr bude nejlépe odpovídat Vašim požadavkům. Nejdůležitějším kritériem není pouze úroková sazba úvěru, důležitou roli hrají celkové náklady na vyřízení a specifické podmínky, ve kterých se jednotlivé banky mohou lišit. Podmínkou vyřízení je doložení příjmů, dostatečná hodnota zastavované nemovitosti, dostatečná bonita, dobrá úvěrová historie a splnění některých dalších ukazatelů zadluženosti.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je dlouhodobý úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která je určena k bydlení. Nejčastěji je poskytován za účelem koupě, výstavby nebo rekonstrukce nemovitosti. Hypoteční úvěr může být buď účelový, nebo neúčelový.

Typy hypotečních úvěrů:

Hypoteční úvěr může být buď účelový, nebo neúčelový. Účelová hypotéka se obvykle využívá k:

 

  • nákupu domu či bytu, ve kterém chcete bydlet,
  • nákupu domu či bytu, který chcete pronajímat (tedy hypotéka na pronájem),
  • stavbě domu,
  • rekonstrukci domu či bytu,
  • zpětnému proplacení peněz, které jste vložili do nákupu, stavby nebo rekonstrukce nemovitosti,
  • refinancování stávající hypotéky,
  • majetkovému vypořádání.
hypotéka

Neúčelový úvěr – Americká hypotéka

Neúčelový hypoteční úvěr se označuje jako americká hypotéka. Její výhodou je, že můžete půjčené peníze využít prakticky na cokoliv. Má sice o něco vyšší úrok než klasická hypotéka, zároveň je však výhodnější než běžné spotřebitelské úvěry.

Refinancování hypoték

Při refinancování hypotéky dochází ke splacení stávajícího úvěru novým hypotečním úvěrem s odlišnými podmínkami. Zpravidla bývají tyto podmínky výhodnější a klient získá nižší úrokovou sazbu. Pokud tedy již hypoteční úvěr čerpáte, umíme v době fixace refinancovat stávající úvěr s případným navýšením jeho výše.  V tomto období lze také vkládat mimořádné splátky, případně celý úvěr doplatit.

refinancování

Jak vybrat hypoteční úvěr, na co si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru se dozvíte u našich poradců. Ozvěte se, rádi Vám pomůžeme, odpovíme na všechny Vaše dotazy a pomůžeme Vám při výběru vhodné hypotéky.

NOVINKY ZE SVĚTA FINANCÍ

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.