Spoření a investice

Žijeme v době kapitalismu a o své těžce vydělané peníze se tak musíme starat. Různých nabídek „výhodných“ investic a spoření se na Vás každý den valí hromady. Vyznat se v tom který spořící produkt a která investice je pro Vás vhodná může být obtížné. V ST Consult máme investiční poradce se speciálním vzděláním a dlouholetými zkušenostmi, kteří Vám s tímto pomůžou. Nevíme, která investice zrovna vyletí vzhůru ani Vám tak nebudeme slibovat milionové zisky, ale zaručujeme Vám, že o Vaše peníze bude postaráno tím nejlepším způsobem.

Investice

Pokud myslíte na budoucnost a chtěli byste dlouhodobě výhodně uložit své prostředky ať už jednorázově nebo pravidelně můžete se podívat na aktuální investiční příležitosti s Vašim poradcem.
Pro investování využíváme v ST Consult zejména vhodnou kombinaci podílových fondů a ETF, protože se domníváme, že se jedná o nejefektivnější a nejbezpečnější formu jakou může drobný investor (do 10 milionů Kč) zhodnocovat své volné finanční prostředky.

investice

Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření je možné si sjednat od 1.1.2013. Jedná se o produkt penzijní společnosti, prostřednictvím kterého si lze tvořit finanční rezervu na penzi v účastnických fondech. Výhodou je státní příspěvek, daňové úlevy a také možnost příspěvku zaměstnavatele.

Stavební spoření

Stavební spoření má u nás dlouhodobou tradici a patří mezi produkt, který využívají konzervativní klienti k pravidelným úložkám, případně ho lze využít k čerpání úvěru souvisejícím s bydlením. Při vhodně nastavené smlouvě, úložce a cílové částce umí tento produkt ochránit Vaše peníze v běžných dobách před inflací.

Termínovaný vklad

Termínovaný vklad slouží k uložení volných finančních prostředků na konkrétní dobu a s předem stanovenou úrokovou sazbou. Po sjednanou dobu však nelze peníze bez sankcí vybírat. Z toho důvodu je i úroková sazba u termínovaných vkladů zpravidla vyšší než u běžných spořicích účtů. Výhodou termínovaných vkladů je, že je garantována úroková sazba po celou dobu vkladu, na druhou stranu tato úroková sazba bývá nižší než inflace, a tudíž se peníze na termínovaném vkladu reálně znehodnocují.

Spořící účty

Spořící účet je určen pro krátkodobé zhodnocení přebytků prostředků na běžném účtu. Ideální je využít spořící účet, když si vytváříte finanční rezervu, šetříte na dovolenou nebo na věci do domácnosti a jiné. I mezi jednotlivými spořící účty mohou být významné rozdíly. Pokud chcete vědět, který účet je nejlepší přímo pro vás, obraťte se na naše finanční poradce, kteří vám jednotlivé spořící účty srovnají a společně vyberete ten nejvýhodnější.

NOVINKY ZE SVĚTA FINANCÍ