E-shop Kontakt eKukátko

Pojištění kola proti krádeži

24. 05. 2021

Před letní sezónou připravila pojišťovna Kooperativa výrazně vylepšené majetkové pojištění občanů. „Kromě navýšení většiny limitů plnění jsme řadou inovací podstatně posílili kvalitu pojistné ochrany a dále jsme například rozšířili asistenční služby o novou cykloasistenci,“ upozorňuje na nejdůležitější novinky Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů v Kooperativě.

Cykloasistence zdarma získají noví i stávající klienti Kooperativy, kteří mají svůj majetek pojištěný ve variantě KOMFORT. A jak to funguje? V případě závady jízdního kola nebo nehody zavoláte asistenci, drobnější opravy technik zvládne na místě, s náročnější opravou vás odveze do servisu, domů nebo do jiného vámi určeného místa až do vzdálenosti 50 km. A cykloasistence pomůže třeba i v případě lehčího úrazu. Asistenční službu můžete využít i v zahraničí, a to do vzdálenosti 30 km od českých hranic. Limit plnění pro jeden asistenční zásah je 10 000 Kč, v případě nezletilé osoby dokonce 15 000 Kč. Vylepšení se dočkaly také majetkové asistenční služby, do kterých Kooperativa zahrnula nové řemeslné práce a rovněž zvýšila poskytované limity plnění.

Pojištění elektrokola proti krádeži

Pojištění kola proti krádeži

Kooperativa se také rozhodla zvýhodnit klienty, kteří využívají zabezpečení domácnosti a nemovitosti chytrými senzory − pohybovými, vodními či třeba kouřovými (jde o tzv. IoT produkty). „Toto moderní zabezpečení bereme jako prvek prevence před vznikem rozsáhlejších škod. Proto v případě, kdy pojištěné věci byly v době vzniku škody prokazatelně chráněny IoT produktem a škoda vznikla působením střeženého rizika, nebudeme při stanovení pojistného plnění uplatňovat spoluúčast,“ vysvětluje Tomáš Reitermann.

U pojištění nemovitostí ve variantě KOMFORT klienti nově získají automatickou ochranu i proti škodám způsobeným zhotovitelem při stavebně-montážních pracích. „Například vám dodavatel při stavbě lešení poškodí fasádu, nebo instalatér při výměně baterie rozbije umyvadlo a poškodí dlažbu, vyřešíte to z našeho pojištění,“ přidává další výhodu Tomáš Reitermann.

Pojištění domácnosti pak nově chrání i stavební součásti vně bytu, jako jsou například žaluzie, markýzy, pergoly, klimatizace nebo tepelná čerpadla. A vlastníci více nemovitostí určitě ocení, že jejich pojištění odpovědnosti z vlastnictví či držby nemovitostí, se nově vztahuje na všechny nemovitosti, které vlastní. To se vztahuje na všechny členy domácnosti.

[ssf id=1569470595]