Ve čtvrtek 30. března se v rámci mezinárodní iniciativy Global Money Week, tedy Světového týdne vzdělávání o penězích (koná se od 27. 3. do 2. 4.), uskuteční v Uh. Hradišti v sídle společnosti ST Consult, Menclovice 600 (mapa) od 16:30 jedinečný kurz – hra s názvem Finanční svoboda. Díky hře se naučíte hospodařit se svými penězi a získáte zábavnou formou řadu vědomostí, které vám pomohou ušetřit desítky nebo i stovky tisíc korun! Kromě toho zjistíte, jak lépe ochránit svůj majetek, které finanční produkty jsou pro život potřebné či nepotřebné a jaké je to být rentiérem. Zahrát si mohou všichni, kteří chtějí rozumět penězům a mají 12 až 100 let.

Hra je založena na tom, že se hráč jako finanční poradce stará o jednu českou rodinu. Během hry zjišťuje, co se s jejich majetkem stane za 5, 10, 20, 30 let. Cílem však paradoxně není vyhrát nad svými spoluhráči, nýbrž splnit svým klientům, fiktivní české rodině, všechny jejich cíle. A protože se každý hráč stará o jinou rodinu, která má rozdílné příjmy, výdaje, životní cíle a jenž prochází také jinými životními situacemi, na které musí reagovat, obohacují se hráči během hry navzájem o řadu zkušeností.

Pozor, nemusíte se bát, není potřeba mít hluboké znalosti z oblasti ekonomie či financí. Stačí zdravý selský rozum. Všechny informace, které se během kurzu – hry dozvíte, můžete použít v praxi, protože se ve hře používají autentické produkty, které najdete na českém finančním trhu. To je velká přednost hry.

V případě, že máte zájem si Finanční svobodu vyzkoušet a naučit se hospodařit se svými penězi, kontaktujte nás na tel.: 734 351 281 nebo na e-mailu: financnisvoboda@stconsult.cz.

Akci připravila společnost ST Consult. Mezinárodní iniciativa Global Money Week se koná pod záštitou MŠMT, MF ČR a ČNB.

Foto z již proběhlých akcí, kdy jsme Finanční svobodu hráli s veřejností nebo se žáky na školách: